
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 15.8 mm |
| Width | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 190 MΩ |
| Height | 20.1 mm |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Power Dissipation | 270 W |
| Power Dissipation | 270 W |
| Threshold Voltage | 5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 4.15 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 24 A |
| Rds On Max | 190 mΩ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 500 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Turn-On Delay Time | 47 ns |
| Turn-Off Delay Time | 164 ns |
| Element Configuration | Single |
| Fall Time | 86 ns |
| Rise Time | 108 ns |
| Gate Charge | 85 nC |
| Drain to Source Resistance | 190 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 30 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 500 V |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 months ago) |
| Gate to Source Threshold Voltage | 3 V |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$6.31978
Ext.Price$6.31978
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.31978 | $6.31978 |
| 10 | $5.50099 | $55.00990 |
| 25 | $5.02048 | $125.51200 |
| 50 | $4.58198 | $229.09900 |
